ARPA (BEYAZ) İşlem Adeti: En az: 2.420 | En çok: 2.600
BUĞDAY (MAKARNALIK) İşlem Adeti: En az: ------- | En çok: -------
MISIR (SARI) İşlem Adeti: En az: ------- | En çok: -------
NOHUT (NATÜREL) İşlem Adeti: En az: ------- | En çok: -------
K. FASULYE (NATÜREL) İşlem Adeti: En az: ------- | En çok: -------
 
 


  Başarı Hikayeleri


KİRİŞLER TAVUKÇULUK

         

          Karaman Ticaret Borsası Meclis Üyesi İbrahim KİRİŞ Karaman’da tavuk yumurtası üreticiliğinde etkin olarak rol alan başarılı bir isim. Özellikle açmış olduğu tavuk yumurtası üretim tesisinde zamanla kapasitesini arttırması, işçi istihdamı sağlaması, güler yüzlü ve pozitif karaktere sahip olması ile Karaman halkı tarafından sevilen bir kişiliktir. ‘’Borsa çatısı altında insanımıza yararlı olmak, çalışmalara katılmak, beni çok mutlu ediyor. Manevi olarak kendimi huzurlu hissediyorum’’ diyor ve devam ediyor;

          1998 Yılında başlamış olduğumuz tavuk yumurtası üretim tesisi ilk başlarda 30.000 adet tavuk kapasiteliydi. O yıllarda ihracat olmadığından yumurtayı sadece yurt içi pazarına veriyorduk. 2006 yılında kadar üretimimize bu şekilde devam ettik.  2006 yılından sonra üretim kapasitemizi 60.000 adete çıkardık ve ihracata başladık. Ayda 1 tır yükleyip gönderebiliyorduk. Bunu kademeli ve değişken olarak 2014 yılında 3 tıra çıkarabildik.

          Karaman Ticaret Borsası’nın 03.04.2015 tarihide düzenlemiş olduğu ’İhracat Eğitimi’ne katıldım. Eğitim de bazı konularda ciddi eksikliklerimiz olduğunu gördük ve şirket olarak bu konulara daha çok özen göstermeye başladık. Eksikliklerimizi ve yaptığımız hataları zaman içerisinde düzelttikten sonra, şimdilerde ay içerisinde 6 tırımızı yurtdışına gönderebilmeye başladık, bu zaman zaman 7‘de olabiliyordu. Umutluyuz ki bu sayımız artacak ve pazarda zamanla önemli bir yere sahip olmaya başlayacağız. Borsa da almış olduğumuz eğitim tarihinden nerdeyse birkaç ay içerisinde bu denli bir başarıyı şirketimiz bünyesinde beklemiyorduk, küçük dokunuşlar ve nokta atışlarıyla çok kısa bir sürede yurtdışına göndermiş olduğumuz tır sayısını neredeyse %50 arttırmış olduk.

          Çünkü bizim kalitede edindiğimiz iki tecrübemiz var; bunlardan birincisi ‘’eğitim her zaman olmalı ve güncellenmeli’’ bir diğeri de ‘’ürettiğimiz ürünü ilk başta kendimiz yemeden başkasına kesinlikle yediremeyiz’’. Bu iki unsurdan ikincisi tesisi kurduğumuzdan bu yana hiç değişmemişti, fakat ilk unsurda artık gelişime açığız ve vazgeçilmezimiz olmuştur.

 

YIL

İHRACAT ADEDİ

YUMURTA ADEDİ

2016

65

23.400.000

2015

48

16.934.400

2014

35

13.759.200

2013

29

9.525.600


 
 
 
 
   ETKİNLİK TAKVİMİ
 


 
 

TOBB  
TOBB ETÜ - TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi  
ABİGEM - Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri
TOBB Sanayi Veri Tabanı  
TEPAV - Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı  
MEYBEM - Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri
Kobi Bilgi Sitesi  
KGF - Kredi Garanti Fonu  
GTİ - Gümrük ve Turizm İşletmeleri
TOBB TV  
Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi  
BALO - Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
UMEM Beceri 10 Projesi  
TOBB Türkiye Fuar Rehberi  
İKV - İktisadi Kalkınma Vakfı
               
Her hakkı saklıdır.© 2014 Karaman Ticaret Borsası                 
Web Tasarım DNZ WEB DİZAYN
 
Online Ziyaretçi Sayısı :
2
E-Posta : info@karamantb.org.tr   
Toplam Ziyaretçi Sayısı :
20213